Ibuklin s mesačnou: pomôže s bolesťou, dávkovaním, cenou, analógmi

Ako účinná je liek „Ibuklin“ s mesačnou dávkou

Kombinované lieky, ktoré kombinujú niekoľko účinných látok, sú populárne a v mnohých ohľadoch prekonávajú účinok monoaktívnych látok. Ibuklin je kombináciou ibuprofenu a paracetamolu. Prvá zložka má nesteroidný protizápalový, analgetický účinok, ktorý je doplnený silnými antipyretickými schopnosťami. Činidlo má široké indikácie na použitie, ale malo by sa s ním zaobchádzať opatrne z dôvodu možných toxických účinkov nedodržania dávky.

Pomôže Ibuklin s mesačnou bolesťou a predmenštruačným syndrómom, aké sú náklady a analógy lieku?

Farmakologický účinok lieku

Ibuprofen je kombinovaný účinok, má analgetický, antipyretický, protizápalový účinok. Účinnosť ibuklínu v porovnaní s individuálnym účinkom každej zložky je niekoľkonásobne vyššia. Štruktúra zahŕňa:

  • ibuprofen – látka zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov;
  • paracetamol – liek súvisiaci s anilidmi, atipyretikmi a analgetikami.

Ibuprofén pôsobí na úrovni enzýmu a inhibuje cyklooxygenázu 1 a 2 (COX-1 a 2).Tieto látky sú zodpovedné za produkciu prostaglandínov, ktoré priamo iniciujú a zosilňujú zápalovú odpoveď v tkanivách. Ibuprofén ovplyvňuje COX-1 aj COX-2, t.j. má neselektívny účinok, ktorý spôsobuje negatívny vplyv na sliznicu gastrointestinálneho traktu. Preto prebytok trvania a dávky lieku môže viesť k vzniku vredov a krvácania, najmä na pozadí už existujúcej patológie, napríklad s gastritídou, dokonca aj v anamnéze.

Ibuprofen sa veľmi rýchlo absorbuje z gastrointestinálneho traktu a po približne dvoch hodinách sa zaznamenajú jeho maximálne koncentrácie v krvi. Hlavný metabolizmus lieku sa vyskytuje v pečeni, takže v prípade predávkovania môže dôjsť k toxickej hepatitíde. Vylučuje sa obličkami, malá časť – s enzýmami žlče a ďalšími cestami.

Paracematol (v Európe je tento liek známy ako acetaminofén) tiež inhibuje účinky COX-1 a COX-2. Ale na rozdiel od ibuprofenu pôsobí na tieto enzýmy iba v mozgových tkanivách a jeho periférny vplyv je minimálny. Paracetamol tiež priamo znižuje citlivosť termoregulačného centra. Oba tieto účinky vedú k výraznej antipyretickej schopnosti, ako aj k anestézii.Ale protizápalový účinok je minimálny.

Paracetamol rýchlo preniká do všetkých prostredí tela, základný metabolizmus sa vyskytuje v pečeni. Vyčerpanie funkcie hepatocytov môže viesť k nekróze buniek. Vylučuje sa hlavne obličkami. Je pozoruhodné, že iba 1% požívanej látky preniká do materského mlieka, takže je možné ju použiť počas laktácie.

Indikácie na použitie

Najčastejšie sa ibuklín používa ako antipyretikum. Je taktiež dostatočne účinný na to, aby bol použitý na účely analgézie v rôznych podmienkach: bolesti zubov a menštruácie, dislokácie, vyvrtnutia, modriny atď.

Ibuqueline sa dokázala znížiť citlivosť a znížiť teplotu pri zápalových ochoreniach orgánov ENT, SARS a ďalších.

Pozrite sa na video o bolestivej menštruácii:

kontraindikácie

Napriek širokému použitiu lieku by sa s jeho používaním malo racionálne zaobchádzať, pričom by sa mali posudzovať všetky možné výhody a nevýhody. Kontraindikácie k toku liečiva z charakteristických vlastností jeho metabolizmu a účinkov. Základné podmienky, keď je potrebné venovať osobitnú pozornosť možnosti prijať nápravu:

  • Individuálna intolerancia na akékoľvek liečivo skupiny NSAID, vrátane aspirínu.
  • V prítomnosti chronickej gastritídy a žalúdočné a dvanástnikové vredy v anamnéze, rovnako ako nosiče Helicobacter pylori je potrebné starostlivo sledovať ich vlastné pocity a neprekračujú stanovenú dávku trvania lekára a príjemcom. Ak je to nutné, dlhodobé užívanie liekov s podobným účinkom, je lepšie dať prednosť COX, kde účinky na gastrointestinálny trakt je prakticky nemožné.
  • By nemal drogu v čase exacerbácie gastritídy, žalúdočného vredu a iných ochoreniach tráviaceho traktu.
  • Opatrnosť je potrebná ibuklinu v prípade renálnej alebo hepatálnej insuficiencie vrátane chronickej hepatitídy. V takýchto situáciách je potrebné monitorovať hladinu enzýmov v krvi.
  • Deti do troch rokov sú lepšie, aby uprednostňovali iné, monoaktívne lieky.
  • Súčasné podávanie liekov, ktoré ovplyvňujú výmenu enzým COX-1 a 2 (aspirín prevenciu vaskulárnych ochorení, hormonálne lieky, antikoagulanciá) môže zhoršiť prejavy nežiaducich účinkov z ukazovateľov v gastrointestinálnom trakte a v krvi.
  • Počas tehotenstva a dojčenia je možné používať ibuklinu. Pozorovania neodhalili žiadne negatívne, vrátane teratogénneho účinku na vyvíjajúce sa dieťa.
  • Pri prítomnosti bronchiálnej astmy, ochorení zrakových nervov je tiež potrebné pred použitím konzultovať s lekárom.
  • Kofeín môže zvýšiť analgetický účinok ibuklínu. Súčasný príjem alkoholu zvyšuje negatívny vplyv na pečeňové bunky.
  • Pri použití ibuklínu v prípade cukrovky môže liek zvýšiť účinok tohto liečiva.

Odporúčaná dávka

Maximálna denná dávka pre dospelé lieky nie je viac ako šesť tabliet a dĺžka trvania prijatia je od troch do piatich dní. Podľa takejto schémy sú riziká komplikácií minimálne.

V priemere je 1 – 2 tablety v 2 – 3 dávkach denne. Ak potrebujete používať u detí mladších ako 12 rokov, schéma by mala byť vybraná spolu s lekárom na základe klinickej situácie.

Ak sa u vás vyskytnú nejaké nepríjemné pocity alebo nepríjemné pocity na niektorých orgánoch a systémoch, musíte buď prestať užívať úplne, alebo znížiť dávku a pozerať sa na chvíľu dlhšie.

V prípade, že sa vyžaduje dlhšie užívanie lieku, majú sa sledovať krvné indikácie a hladina pečeňových enzýmov.

Je možné predávkovanie?

Prípady predávkovania sú možné, ak sa nedodržiavajú dávky a trvanie prijatia. Tiež sa môžu tieto stavy objaviť pri zlyhaní pečene a obličiek. Hlavné príznaky predávkovania sú:

  • Nevoľnosť, zvracanie, závrat, zhoršenie zraku, dyspeptické prejavy, bolesť v žalúdku a črevách až po vznik krvácania.
  • Inhibícia tvorby krvných buniek.
  • Zlyhanie obličiek a nekróza pečene, toxická hepatitída.

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, ihneď prerušte liečbu a vyhľadajte lekársku pomoc.

Ibuklin a mesačne: či pomôže, či je tak bezpečné piť to alebo on

Ibuklin s miernou až stredne ťažkou bolesťou môže byť jedným z účinných látok. Obzvlášť to bude účinné, ak budú nepríjemné pocity spojené so zvýšeným obsahom prostaglandínov v tkanivách pohlavných orgánov.

Ako prostriedok na zníženie prejavu premenštruačného syndrómu ibuklín nie je vhodný, pretože podporuje zadržiavanie tekutín, čo len zhorší klinický obraz.

Je tiež možné zmierniť bolesť počas ovulácie av predvečer menštruácie. Treba však venovať pozornosť nasledujúcim prípadom:

  • Ak je bolesť atypická: intenzívnejšia, sprevádzaná nevoľnosťou alebo vracaním atď.
  • Ak je podozrenie na akútne brucho – apendicitída, prasknuté cysty a iné.

Odporúčame čítať článok o analgetických tabletách mesačne. Z toho sa dozviete príčiny bolesti a ako ju odstrániť, lieky, ktoré pomáhajú zmierniť kŕč.

Cena a analógy prípravku

Priemerná cena lieku sa pohybuje od 100 do 150 rubľov, v závislosti od regiónu Ruska a kategórie farmácie. Liečivo v menšej dávke (Junior) so 100 mg ibuprofénu a 125 paracetamolu je lacnejšie a štandardná dávka pre dospelých je 400 mg a 325 mg drahšie. Ibuklin je liek vyrobený indickou spoločnosťou Doctor Reddys, ktorá sa osvedčila vo farmaceutickom trhu.

Existuje tiež veľké množstvo liekov s týmto účinkom. Najdôležitejšie sú:

  • Ibumet a brustan (analogický hayrumat) bieloruskej a indickej produkcie, respektíve, sú úplne totožné s ibuklinu 400 + 325.Ich cena je od 100 do 150 rubľov.
  • Ruské vydanie obsahuje 200 mg ibuprofenu a 200 mg paracetamolu. Aj za prijateľnú cenu.
  • Multisymptóm Nurofenu obsahuje 400 mg a 325 mg účinných látok. Tieto tablety vyrobené v Spojenom kráľovstve stáli približne 200 – 250 rubľov.

Ibuklin je kombinovaná droga, ktorá pomáha zmierniť bolesť a bojovať proti zápalu a horúčke. Úprimne usporiadané účinné látky umožňujú zlepšiť účinok lieku. Ibuklin sa má užívať tak, ako je predpísaný alebo odporúčaný lekárom, ktorý pri vypúšťaní berie do úvahy pravdepodobnosť komplikácií. Ak sa dodržiavajú pokyny, výskyt nežiaducich reakcií a predávkovania je malý.

Páči sa vám tento príspevok? Zdieľajte prosím svojim priateľom:
Pridaj komentár

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: